سایت خبری

سایت های خبری و اطلاع رسانی از جمله پربازدیدترین سایت های اینترنتی به شمار می روند . دلیل این موضوع اهمیت امر خبر و اطلاع رسانی از یک طرف و نیاز جامعه به دریافت جدیدترین اخبار اینترنت از طرف دیگر است . قطعا با توجه تعداد کاربر آنلاین اینترنت در ایران و آمارهای موجود ، سایت های خبری در صورتی که طراحی مناسبی داشته باشند و محتوای مفیدی تولید کنند می توانند مخاطب قابل توجهی را به خود جذب نمایند . روزنامه ها ، مجلات ، خبرگزاری های سراسری و محلی و افراد شخصی ای میتوانند با داشتن یک سایت خبری حرفه ای پا را فراتر از حیطه ی کاری خود و زمانی بگزارند . داشتن یک وب سایت خبری به این منزله است که میتوانید بدون داشتن محدودیتی در مکان و زمان ، خبرهای خود را در فضای اینترنت منتشر نمایید . اصول طراحی در سایت خبری بسته به نوع فعالیت و موضوع سایت خبری می باشد . اگر وب سایت بر اساس موضوع خاصی طراحی شده باشد ، قالب آن باید مرتبط با آن موضوع ایجاد و طراحی گردد . طراحی سایت خبر مرتبط با شهر یا استان خاص نیز با توجه به آن منطقه باید فکر شود . گرافیک سایت تا حد امکان سبک و گیرا باید باشد و نمایش خبر ها و متن ها بصورت واضحی باید لحاظ گردد . سرعت نمایش وب سایت و خبر نیز مسلما باید بسیار بهینه انجام گیرد . در کل امکانات وب سایت خبری باید بطور صحیح و کار شده در قالبی خاص و منحصر به فرد طراحی شود .

انتشار اخبار روز و خبرهای روزانه و یا هفتگی ، از مهمترین ویژگی یک وب سایت خبری می باشد . در طراحی سایت های خبری باید اخبار و اطلاعات را به صورتی در اختیار کاربران قرار دهیم که مشتاق به خواندن ادامه آن باشد ؛ می توانیم با ایجاد بخشی از خلاصه خبر در قسمت پایین تیتر خبری ، توضیح مختصری از آن خبر را به کاربران ارائه دهیم ؛ این کار باعث جذب بیشتر مخاطب نسبت به اخبار ما خواهد شد . همچنین باید اخبار منتشر شده ما دارای تاریخ و زمان انتشار باشد . درج این ویژگی برای اخبار می تواند زمان به روز رسانی وب سایت خبری ما را به مخاطبان نمایش دهد . به علت اینکه سایت های خبرگزاری ، از جمله وب سایت هایی می باشند که در آنها مطالعه محتوا به صورت مستمر و طولانی می باشد ، رعایت موارد HEO و نوع نگارش و رنگ بندی متن ها ، باید در طراحی سایت خبری حتما رعایت شوند . رعایت این موارد از نکات مهم در وب سایت های خبری است که قصد دارند آمار بازدید زیادی را برای سایت خود بدست بیاورند .

معمولا خبرگزاری ها و روزنامه ها و مجلات هر کشور ، با هدف داشتن مخاطبان اینترنتی برای خود و همچنین با توجه به اینکه با گسترش استفاده از اینترنت برای هر فعالیتی ، در بین مردم جهان افزایش پیدا کرده است ، اقدام به طراحی سایت خبری برای خود نموده اند . این وب سایت ها خبری با هدف درآمد زایی بیشتر برای خود و همچنین تبلیغات موثر برای خود سعی در جذب کاربران برای مطالعه اخبار روز ، به وب سایت خود را دارند . البته مهمترین هدف هر خبرنگار و وب سایت خبری مسلما انتشار اخبار برای مردم جهان ، و در جریان گذاشتن آنها درباره امور جاری کشور و دنیا می باشد . بسیاری از مردم نیز با توجه به این مزیت اخبار و و پر بازدید بودن اخبار دنیا و روز جهان ، با هدف داشتن بازدید کننده فراوان برای وب سایت خود ، اقدام به طراحی سایت می نمایند . البته نکته مهم این می باشد که با توجه به تعداد زیاد وب سایت های خبری در هر کشور ، برای رسیدن به صدر لیست جست و جو کلمات کلیدی مانند خبرگزاری ، باید وارد رقابتی طولانی شویم ؛ البته اگر راه را به طور صحیح شروع نماییم و اصول و قواعد اولیه را از ابتدا درست برداریم ، مسلما در گام نخست می توانیم بسیاری از رقبا را از میان برداشته و جلو برویم .

 نحوه نمایش اطلاعات به کاربران و چیدمان سایت

 سرعت مناسب لود شدن صفحات

 رعایت نکات امنیتی

 بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو

 بهینه سازی شده برای موبایل

 تعریف سطوح دسترسی مشخص برای خبرنگار

 ارائه خبر و اطلاع رسانی با فرمت های گوناگون

 جستجوگر حرفه ای

 دسته بندی خبر ها

 ثبت و مدیریت خبرها

 نمایش متن ها ، اطلاعات و عکس ها بطور بهینه و واضح برای مشاهده ی مخاطبین سایت خبری

 ایجاد نظرسنجی

 ایجاد خبرنامه

 نمایش اطلاعات آماری

 بهینه سازی شده برای موبایل

 و ...

بازديد : 1036 بار نمايش يافته است .

کلمات کليدي : :
static ©